Radość dla początkujących

„Radość dla początkujących” Eriki Bauermeister to kolejna jej ciepła, kobieca książka (wcześniej pisałam już o „Szkole niezbędnych składników” oraz jej kontynuacji „Sztuce łączenia”).

Kilka przyjaciółek, w różnym wieku, o różnych historiach życiowych i doświadczeniach, spotyka się na kolacji u Kate. W ten sposób chcą wspólnie świętować jej trudną ale zwycięską walkę z nowotworem. Każda z nich, w obliczu śmierci przyjaciółki, zbliżyła się mocno z Kate, dając się jej bliżej poznać. Teraz, podczas „uczty zwycięzców” otrzymują wyzwanie: mają zrobić coś czego się boją, co je przerasta, o czym od lat marzą a czego jeszcze nie zrealizowały. Zadania te wyznacza Kate. Zmieniają one życie Avy, Sary, Darii, Marion, Hadley, Carolina oraz samej Kate. Bo nigdy nie wiadomo co czai się za rogiem i co kolejny dzień może przynieść. A życie jest piękne i zaskakujące i warto pięknie, autentycznie je przeżyć.

Piękna i kojąca książka, choć dotyka trudnych, bolesnych tematów. Pokazuje, że pomimo naszych słabości, błędnych decyzji i wydarzeń, na które nie mamy wpływu, warto być otwartym na ludzi i to, co kolejny dzień ma nam do zaoferowania.

Polecam ♥️

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *