||

czuła przewodniczka

„Czułą przewodniczkę” Natalii de Barbaro mam już na półce od jakiegoś czasu ale dopiero teraz poczułam, że czas po nią sięgnąć. I na pewno będę do niej wracać.

To książka o kobietach, wszystkich i każdej z osobna. Skierowana do każdej z nas i pisana przez jedną z nas. Nie ma tu pouczania, moralizatorstwa, pompy. Jest inna kobieta, autorka, która też poszukuje drogi do siebie i do świata. I tak jak każda z nas ma do odrobienia życiowe lekcje. Jest naszą przewodniczką, starszą siostrą. Choć tak naprawdę wskazuje na jeszcze kogoś innego- na Czułą Przewodniczkę, która nas zamieszkuje – kobietę dobrą, łagodną, mądrą, kochającą, która chce nas prowadzić po pokręconych drogach życia, być nam towarzyszką i wsparciem.

Czuła Przewodniczka mówi do każdego, nie każdy jednak jej słucha. Podążamy często za innymi głosami, które znamy ze świata: za głosem Potulnej, Królowej Śniegu czy Męczennicy. To role, w które często gramy, maski, które zakładamy. Tak często, że stają się one naszą drugą naturą. Ale my uwierzyłyśmy, że pierwszą…Tymczasem by zedrzeć warstwa po warstwie fatałaszki tych trzech postaci trzeba wykonać gigantyczną robotę. Krok po kroku, pomalutku. Poprzez obserwację, uwagę, zatrzymanie się. Poprzez spojrzenie na siebie czułym, łagodnym okiem. Poprzez usłyszenie w plątaninie głosów tego, który pozwoli nam dotrzeć do swojej prawdziwej natury, do tego kim naprawdę jesteśmy i co możemy dać światu przez swoją wyjątkowość i unikatowość.

Czuła Przewodniczka to dla jednych energia świata, dla innych dobry Bóg czy Aniołowie. To Ktoś, komu na tobie zależy.

Piękna, autentyczna, inspirująca książka. Bardzo polecam ❤

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *