|

Opowiadania z Doliny Muminków

„Muminki” to nie tylko książka dla dzieci czy młodzieży. Z zainteresowaniem mogą sięgać po nią i dorośli, jeśli mają choć trochę dziecka w sobie. A nawet powiem, że jest to książka przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych, choć ubrana w fantastyczny świat udomowionych, przyjaznych trolli, ciekawskich Paszczaków, tajemniczych Hatifnatow, dziwnych Mimbli, mądrego Włóczykija oraz innych istot zamieszkujących świat stworzony przez Tove Jansson.

„Opowiadania z Doliny Muminków” to zbiór krótkich historyjek. Każda z nich mądra, zawierająca głębokie prawdy na temat życia, emocji, zachowań, współżycia w świecie. Jest tu historia o Tatusiu Muminka, który w poszukiwaniu ciekawszego życia odkrywa, że wszystko czego potrzebuje jest tuż obok i trawa u sąsiadów wcale nie musi być bardziej zielona. Jest historia Filifionki, która swój katastroficzny strach zamieniła w radość i spokój. Mamy też historię Paszczaka, który w końcu odważył się żyć po swojemu. I wiele innych.

Czytałam dla siebie, wcale nie dla dzieci. I z chęcią przeczytam kolejne tomy 🙂 A i dzieci może kiedyś odkryją te książki. Na razie odkrywają inne światy 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *