Zapomniany ogród

Po raz drugi przeczytałam „Zapomniany ogród” Kate Morton. I znów poczułam się jak w pięknej, pełnej tajemnic i zwrotów akcji baśni.

Nell, od małego wychowywana w Australii, już jako dorosła kobieta dowiaduje się, że nie jest biologicznym dzieckiem swoich rodziców. Wiele lat temu została znaleziona na pokładzie statku, a że nikt jej nie szukał, została przygarnięta przez bezdzietne małżeństwo.

Nell, już jako ponad sześćdziesięcioletnia kobieta wyjeżdża do angielskiej Kornwalii by tam odkryć tajemnice przeszłości i swojego pochodzenia. Po śmierci Nell jej wnuczka Cassandra prowadzi dalsze dochodzenie.

Fabuła powieści jest dość skomplikowana i niełatwa, gdyż nakłada się tu kilka perspektyw czasowych oraz różne głosy narracyjne. To połączenie baśni, sagi rodzinnej, powieści detektywistycznej i obyczajowej. Ale to nagromadzenie wątków, postaci i tajemnic czyni książkę niezwykle wciągającą i nieprzewidywalną.

Mamy tu wyraźne podobieństwa i odniesienia do „Tajemniczego ogrodu” Frances Hodgson Burnett, zresztą postać tej autorki pojawia się epizodycznie w „Zapomnianym ogrodzie”.

Baśniowa, przejmująca, zaskakująca powieść. Choć czytałam ją powtórnie, nadal trudno było mi się od niej oderwać. Bardzo polecam ❤️

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *