Nocna droga

„Nocna droga” to trzecia książka Kristin Hannah, którą czytałam. W przeciwieństwie do „Slowika” i „Zimowego ogrodu” to nie powieść historyczna lecz obyczajowo- psychologiczna.

Alexa Baill, sierota, po kilkunastu latach trudnego dzieciństwa i pobytu u kilku rodzin zastępczych, w końcu znajduje miejsce, które może nazwać swoim domem. A tak naprawdę odnajduje dwa domy: u dalekiej krewnej, która pomimo trudnych warunków życiowych przyjmuje Lexi pod swój dach i daje jej poczucie bezpieczeństwa oraz dom, gdzie mieszka jej nowopoznana przyjaciółka a w którym staje się członkiem rodziny.

I od tej chwili jesteśmy świadkami codziennego życia licealistów na niemalże idyllicznej Sosnowej Wyspie, gdzie rozgrywa się akcja powieści. Przyjaźń, nieoczekiwana miłość, życie szkolne i imprezy. Oraz wspierający rodzice i opiekunowie. Wszystko zmienia się pewnej czerwcowej nocy na Nocnej drodze. Odtąd nic nie będzie już takie jak dawniej. Decyzje, przed którymi staną bohaterowie książki, towarzyszące im emocje oraz sposoby radzenia sobie z rzeczywistością obnażą ich prawdziwą naturę i pozwolą dotrzeć do ich rzeczywistych motywacji i wartości. Wzruszająca, wciągająca, mocna. Polecam😊

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *