|

W samym sercu morza

W książce ” W samym sercu morza” Jojo Moyes opisuje mało znaną historię związaną z „przerzucaniem” żon angielskich żołnierzy, którzy służąc poza granicami swojego kraju ulegali zauroczeniu miejscowymi kobietami i brali je za żony. Po zakończeniu wojny Królewska Marynarka Wojenna transportowała wojenne żony na półkulę północną, a one, porzucając wszystko co znały i kochały, wyruszały w podróż w nieznane.

Książka opisuje transport 655 australijskich żon na pokładzie brytyjskiego lotniskowca Victoria. To olbrzymie wyzwanie zarówno dla samych kobiet ale i załogi statku. Takie nagromadzenie płci pięknej wymaga oddzielnych procedur. Na statku aż wrze od napięć, plotek, konfliktów, emocji. Początkowy entuzjazm przeradza się w obawę i lek, zwłaszcza gdy realne niebezpieczeństwo zagląda w oczy.

Ale rodzą się tu i przyjaźnie i miłości. Jedną z pasażerek jest tajemnicza Frances, pielęgniarka, dla której ta podróż przez ocean ma szczególne znaczenie.

Ciekawa, wciągająca, momentami tragiczna, momentami komiczna powieść, ukazująca odwagę ale i ogromną naiwność młodości. Polecam. Dobra lektura na lato 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *