Ruiny Przesłości

„Ruiny przeszłości” Chrisa Bohjaliana to połączenie powieści historycznej i obyczajowej oraz kryminału. Powieść osadzona jest we Włoszech w dwóch płaszczyznach czasowych. Jedna z nich to Włochy w okresie II wojny światowej, a dokładnie rejon pięknej, malowniczej Toskanii. Druga to rok 1955.

Głównymi bohaterami powieści jest szlachecka rodzina Rosatich zamieszkująca niezwykle komfortową i gustowną willę Chimerę. Spokój jej mieszkańców zostaje zburzony przez nazistów, którzy, najpierw jako goście, potem stali bywalcy, w końcu grabieżcy i brutalni rezydenci doprowadzają całą posiadłość do ruiny a jej mieszkańców stopniowo pozbawiają wszystkiego.

Bohaterką lat późniejszych jest Serafina, policjantka z wydziału śledczego florenckiej policjii, badająca sprawę okrutnych morderstw dokonywanych na ocalałych członkach rodziny markiza Antonia Rosatiego. Sama Serafina, pokiereszowana przez życie, musi stawić czoła swoim i obcym demonom.

Ciekawie zarysowana historia, inyrygujące postaci, skomplikowana sytuacja polityczna wojennych Włoch i trudne wybory, przed którymi obywatele włoscy musieli stawać. Dodatkowo płomienny, niepoprawny politycznie romans. A wszystko to na tle starożytnej sztuki Etrusków.

Wciągająca, interesująca, trzymająca w napięciu lektura. Polecam😊

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *