|||

Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć

„Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć” to wstrząsająca relacja Edith Evy Eger, węgierskiej Żydówki, o piekle jakie przeżyła w Auschwitz, o sile, jaką musiała w sobie odnaleźć by ocalić siostrę i siebie, o trzymaniu się i budowaniu swojego wewnętrznego świata wbrew zewnętrznym okolicznościom. Ale nie tylko. To też książka o dochodzeniu do uleczenia samej siebie, co okazało się procesem długim, żmudnym, wielowymiarowym i z towarzyszącymi mu nieodłącznymi błędami i pomyłkami. To też książka o odwróceniu perspektywy i zamianie pytania „dlaczego?” na „po co?, w jakim celu?”. Edith znalazła cel swojego ocalenia: pomoc innym w uświadamianiu im, że zawsze mamy wybór. Że to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie a przyjmując tę odpowiedzialność stajemy się wolni.

Edith Eger, po wielu perypetiach życiowych i metodach samoodkrywania została uznanym psychologiem klinicznym pomagającym innym w zrywaniu łańcuchów własnych zniewoleń. A te tkwią głęboko w naszych głowach, w naszych przekonaniach i schematach myślowych, najczęściej nieuświadomionych. I do nas należy przeformułować je w przekonania, które będą nas budować i wzbogacać. By zrozumieć, że nasze bolesne doświadczenia mogą stać się darem i szansą.

„Wybór” ma siłę przekazu „Człowieka w poszukiwaniu sensu” Victora Frankla wzbogaconą o empatyczny kobiecy przekaz i osobiste doświadczenia, nie tylko ocalałej ale i jej pacjentów.

Bardzo polecam 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *